Akademia

4 medale Halowych Mistrzostw Śląska Dzieci

2023-03-11

4 marca w Raciborzu odbyły się Halowe Mistrzostwa Śląska Dzieci U12 i U14 w Lekkiej Atletyce.

Łącznie wystartowało 500 zawodników z 36 śląskich klubów, zaś zawodnicy z 26 stawali na podium.
10-osobowa grupa najmłodszych żaków z pszczyńskiej Iskry wspaniale walczyła na bieżni i skoczni osiągając rekordy życiowe i zdobywając medale.

Złoty medal i tytuł Mistrza Śląska w skoku w dal U14 wywalczył Jakub Prządka, który
również znakomicie zaprezentował się w biegu na 60m uzyskując rekord życiowy 8,47s - wynik ten pozwolił mu na zakwalifikowanie się do finałowego biegu, w którym zajął 6. miejsce.

Dwa brązowe medale w biegu na 60m (8,35s - rekord życiowy) i 300m (45,65s) zdobył Mateusz Kita.
Do ciekawej sytuacji doszło w finałowym biegu na 60m. Mateusz na mecie uzyskał identyczny czas (co do tysięcznej setnej sekundy - 8,35.347), jak zawodnik obok na 6. torze - stąd na najniższym stopniu podium stanęło dwóch młodych sprinterów.
Warto dodać, że Jakub i Mateusz byli jedynymi reprezentantami z młodszego rocznika (2011), którzy znaleźli się w finałowym biegu 60m.

Srebrny medal po zaciętej walce na końcowych metrach w biegu na 1km zdobył Franciszek Szymura z rekordem życiowym - 3.15.27 min.

W kategorii U12 dziewcząt w biegu na 600m wysokie 5. miejsce zajęła Lena Ryszka (2.08.74min.), a tuż za nią na 6. pozycji uplasowała się Rozalia Ryt (2.08.75min.)

Bardzo dobrze w biegu na 300m w kategorii U14 wygrywając swoje serie spisały się:

• Tamara Bieszczad - 49.77s - rekord życiowy, 6. miejsce
  • Iga Kaczorowska - 49.84s - rekord życiowy, 7. miejsce
  • Sonia Czerwieńska - 51.26s - rekord życiowy
  • Maria Karkula uzyskała wynik 57,53s

Na najkrótszym sprinterskim dystansie 60m zadebiutował Nikodem Sojka z rekordem życiowym - 9.08s, również z rekordami życiowymi na tym samym dystansie zawody zakończyły Sonia Czerwieńska - 8,99s oraz Tamara Bieszczad - 9.07s.

W klasyfikacji medalowej Klub MKS Iskra Pszczyna uplasował się na 9 pozycji.

Transport na zawody został dofinansowany ze środków Gminy Pszczyna w ramach realizacji zadania publicznego z zakresu kultury fizycznej i sportu.