Akademia

5 medali HMŚ Dzieci Młodszych i Starszych!

2022-03-23

5 medali HMŚ Dzieci Młodszych i Starszych!

MKS Iskra Pszczyna z 5 medalami Halowych Mistrzostw Śląska Dzieci Młodszych i Starszych!!!

W dniu 19 marca w raciborskiej hali odbyły się Halowe Mistrzostwa Śląska Dzieci Młodszych U12 i Starszych U14.

Zawody tej kategorii są chyba najbardziej wymagające i wyczerpujące energetycznie dla trenerów. Przypilnowanie czy wszyscy się rozgrzeją i na czas zameldują na starcie, zapanowanie nad tym zorganizowanym chaosem to duże wyzwanie, ale i bezcenne doświadczenie.

 

Nie zawiedli nasi najmłodsi adepci „królowej sportu”.

Niektórzy zdobywali medale, poprawiali rekordy życiowe, inni dopiero nabierali doświadczenia, jednocześnie jednak w klasyfikacji medalowej śląskich klubów uplasowali się na 2 miejscu!!!!
To niebywały sukces biorąc pod uwagę, że większość klubów współpracuje ze szkołami Mistrzostwa Sportowego, Szkołami Sportowymi, bądź ze szkołami z Oddziałami Sportowymi. Ulegliśmy tylko klubowi CKS Budowlani Częstochowa, ale zwyciężyliśmy między innymi z takimi klubami, jak MKS MOS Bytom, MKS SMS Victoria Racibórz czy MKS MOS Katowice. W sumie 27 klubów zostało sklasyfikowanych z medalami.

 

Dwa złote medale w kategorii U12 zdobył Mateusz Kita (rocznik 2011), który startował na dwóch dystansach 60m i 300m. Zawodnik ten uzyskał znakomite wyniki - 8,61s w biegu na 60m oraz 47,26s w biegu na 300m.

Złoty i srebrny medal w kategorii U14 wywalczył Oliwier Bagiński (rocznik 2009). Złoty w skoku w dal z wynikiem 4,90m oraz srebrny w biegu na 60m - 8,41s.

Brązowy medal w biegu na 1000m również w kategorii U14 wywalczył Franciszek Szymura (rocznik 2010) z czasem 3.19.39min.

 

W 4 zaplanowanych finałach w biegach na 60m, aż w trzech wystartowali nasi reprezentanci.
Oprócz wspomnianego już wcześniej Oliwiera Bagiński i Mateusza Kity w kategorii U14 wystąpiła Natalia Stania (rocznik 2010), 
która także uzyskała rekord życiowy 8,69s (el.) i zajęła 6 miejsce.

W eliminacjach wystartowała Zuzanna Ryt, która także uzyskała rekord życiowy - 8,90s, zaś w biegu na 300m zajęła wysokie 5 miejsce.

 

O dużym pechu może powiedzieć Tamara Bieszczad, która tuż po starcie w biegu na 300m została nadepnięta przez rywalkę biegnącą z tyłu i przez to przewrócona na bieżnię. Tamara mimo dużego potłuczenia wstała i ukończyła bieg. Brawo!

 

W swoim debiucie na 600m w kategorii U12 Iga Kaczorowska zajęła 5 miejsce i uzyskała wynik - 2,06,89min.

 

Nasze najmłodsze sprinterki czyli Rozalia Ryt (rocznik 2013) i Lena Ryszka (rocznik 2012) uzyskały rekordy życiowe w biegu na 60m. Odpowiednio 10,35s i 11,14s.

 

 


 

 

Tydzień wcześniej na tej samej hali rozegrane zostały Halowe Mistrzostwa Śląska Młodzików U16.

 

Wicemistrzostwo Śląska w wieloskoku zdobyła Magdalena Manowska z rekordem życiowym - 9.61m. Ta sama zawodniczka była 5 w skoku w dal.

 

W biegu na 60m rywalizowała Sara Munari, zaś nasz ubiegłoroczny medalista Mistrzostw Śląska - Maksymilian Biela z powodu kontuzji musiał zrezygnować ze startu.

 

 

Gratulujemy wszystkim sukcesów!

Sponsorzy I Partnerzy

MIRPOL
Gmina Pszczyna
Powiat Pszczyński
Kwiaciarnia IRYS
Ziobro
Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyskiej
Piekarnia Jasiek
Patentus
OSM Pszczyna
K2
Internaft
Sportland
Romanko
Drogród
REMONDIS
PIK Pszczyna
MORiS Pszczyna
POSiR Pszczyna
pless.pl
Ośrodek nad dokawą
Pszczyńska Fundacja
PASS
EFCE
MSiT
Sali
Matmet
fizjos
CEZIS
Dominik Blaut - rehabilitacja
HT&FITTING Polska Sp. z.o.o.
Martes Sport
Osiedle Piastów
PCTR
Śląskie
Bubak Gazy