Akademia

LA: 4 medale Mistrzostw Śląska

2021-10-09

LA: 4 medale Mistrzostw Śląska

Cztery medale zdobyły najmłodsze zuchy z MKS Iskra Pszczyny na odbywających się w Rudzie Śląskiej Mistrzostw Śląska Dzieci Młodszych U12.

Złote medale i tytuły Mistrzów Śląska zdobyli:

Franciszek Szymura w biegu na 600m z czasem 1,51,43s, który po tytuł Mistrza Śląska sięgnął już po raz drugi w tym sezonie (w marcu został Mistrzem Śląska w biegach przełajowych) oraz Mateusz Kita (rocznik 2011) w biegu na 300m ze znakomitym czasem 47,96s, który jest oczywiście jego nowym rekordem życiowym. (zwycięstwo nad rok starszymi rywalami o 1,97s)

W biegu na 60m tytuł Wicemistrzyni Śląska zdobyła Natalia Stania z czasem 8,94s (rekord życiowy). Natalia najpierw musiała przebrnąć eliminacje, w których startowało aż 97 zawodniczek. Po biegu eliminacyjnym z czasem 8,98s awansowała do biegu finałowego z drugim rezultatem. W finale po zaciętej walce do samej linii mety utrzymała drugą pozycję i zdobyła srebrny medal.

Również na najkrótszym dystansie sprinterskim czyli 60m startował Mateusz Kita. Podobnie, jak Natalia musiał przebrnąć eliminacje (8,92s) i pewnie awansował do finału. W biegu finałowym młody lekkoatleta minął linię mety, jako trzeci i zdobył medal brązowy.(9,02s)

9 miejsce w sztafecie 4x100m zajęły dziewczyny w składzie: Rozalia Ryt, Iga Kaczorowska, Tamara Bieszczad oraz Natalia Stania.

Zespół lekkoatletyczny uzupełniły:

Rozalia Ryt (rocznik 2013) - 10,63s w biegu na 60m

Iga Kaczorowska - 9,74s (rekord życiowy) w biegu na 60m oraz 300m- 53,03s

Tamara Bieszczad - 54,32s (rekord życiowy) w biegu na 300m

Nie mniej zacięta rywalizacja prowadzona była w klasyfikacji medalowej śląskich klubów. MKS Iskra Pszczyna uplasowała się ex aequo z klubem z Częstochowy i Dąbrowy Górniczej na 2 miejscu. Jest to wysoka lokata biorąc pod uwagę, że wystartowało 30 klubów, a 15 zdobyło medale.

 

Tydzień wcześniej 2 października w Bielsku-Białej odbyły się Mistrzostwa Śląska Dzieci Starszych U14.

Najwyższe lokaty zdobyli:

Oliwier Bagiński - 4 miejsce w skoku wzwyż z wynikiem 134cm oraz 5 w skoku w dal - 4,55cm.

Zuzanna Ryt - 8 miejsce w biegu na 300m z rekordem życiowym 47,37s.

W biegu na 100m z rekordem życiowym 16,34s zawody ukończyła Dominika Wrona.

Wyniki uzyskane prze najmłodszych zawodników klubu, to w kilku przypadkach czołowe rezultaty w kraju w ich kategoriach wiekowych. Dodając II miejsce klubu w klasyfikacji medalowej Mistrzostw Śląska U-12, w silnej śląskiej konkurencji klubów nierzadko powiązanych ze szkołami mistrzostwa sportowego i zespołami szkół sportowych stanowi godne wpisanie się w historię 70-lecia klubu MKS Iskra Pszczyna.

Przypomnijmy, że najmłodszą grupę prowadzi Monika Biela.

Sponsorzy I Partnerzy

MIRPOL
Gmina Pszczyna
Powiat Pszczyński
Kwiaciarnia IRYS
Ziobro
Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyskiej
Piekarnia Jasiek
Patentus
OSM Pszczyna
K2
Internaft
Sportland
Romanko
Drogród
REMONDIS
PIK Pszczyna
MORiS Pszczyna
POSiR Pszczyna
pless.pl
Ośrodek nad dokawą
Pszczyńska Fundacja
PASS
EFCE
MSiT
Sali
Matmet
fizjos
CEZIS
Dominik Blaut - rehabilitacja
HT&FITTING Polska Sp. z.o.o.
Martes Sport
Osiedle Piastów
PCTR
Śląskie
Bubak Gazy