Akademia

LA: 4 medale Mistrzostw Śląska

2021-10-09

Cztery medale zdobyły najmłodsze zuchy z MKS Iskra Pszczyny na odbywających się w Rudzie Śląskiej Mistrzostw Śląska Dzieci Młodszych U12.

Złote medale i tytuły Mistrzów Śląska zdobyli:

Franciszek Szymura w biegu na 600m z czasem 1,51,43s, który po tytuł Mistrza Śląska sięgnął już po raz drugi w tym sezonie (w marcu został Mistrzem Śląska w biegach przełajowych) oraz Mateusz Kita (rocznik 2011) w biegu na 300m ze znakomitym czasem 47,96s, który jest oczywiście jego nowym rekordem życiowym. (zwycięstwo nad rok starszymi rywalami o 1,97s)

W biegu na 60m tytuł Wicemistrzyni Śląska zdobyła Natalia Stania z czasem 8,94s (rekord życiowy). Natalia najpierw musiała przebrnąć eliminacje, w których startowało aż 97 zawodniczek. Po biegu eliminacyjnym z czasem 8,98s awansowała do biegu finałowego z drugim rezultatem. W finale po zaciętej walce do samej linii mety utrzymała drugą pozycję i zdobyła srebrny medal.

Również na najkrótszym dystansie sprinterskim czyli 60m startował Mateusz Kita. Podobnie, jak Natalia musiał przebrnąć eliminacje (8,92s) i pewnie awansował do finału. W biegu finałowym młody lekkoatleta minął linię mety, jako trzeci i zdobył medal brązowy.(9,02s)

9 miejsce w sztafecie 4x100m zajęły dziewczyny w składzie: Rozalia Ryt, Iga Kaczorowska, Tamara Bieszczad oraz Natalia Stania.

Zespół lekkoatletyczny uzupełniły:

Rozalia Ryt (rocznik 2013) - 10,63s w biegu na 60m

Iga Kaczorowska - 9,74s (rekord życiowy) w biegu na 60m oraz 300m- 53,03s

Tamara Bieszczad - 54,32s (rekord życiowy) w biegu na 300m

Nie mniej zacięta rywalizacja prowadzona była w klasyfikacji medalowej śląskich klubów. MKS Iskra Pszczyna uplasowała się ex aequo z klubem z Częstochowy i Dąbrowy Górniczej na 2 miejscu. Jest to wysoka lokata biorąc pod uwagę, że wystartowało 30 klubów, a 15 zdobyło medale.

Tydzień wcześniej 2 października w Bielsku-Białej odbyły się Mistrzostwa Śląska Dzieci Starszych U14.

Najwyższe lokaty zdobyli:

Oliwier Bagiński - 4 miejsce w skoku wzwyż z wynikiem 134cm oraz 5 w skoku w dal - 4,55cm.

Zuzanna Ryt - 8 miejsce w biegu na 300m z rekordem życiowym 47,37s.

W biegu na 100m z rekordem życiowym 16,34s zawody ukończyła Dominika Wrona.

Wyniki uzyskane prze najmłodszych zawodników klubu, to w kilku przypadkach czołowe rezultaty w kraju w ich kategoriach wiekowych. Dodając II miejsce klubu w klasyfikacji medalowej Mistrzostw Śląska U-12, w silnej śląskiej konkurencji klubów nierzadko powiązanych ze szkołami mistrzostwa sportowego i zespołami szkół sportowych stanowi godne wpisanie się w historię 70-lecia klubu MKS Iskra Pszczyna.

Przypomnijmy, że najmłodszą grupę prowadzi Monika Biela.