Akademia

Natalia MACH ÓSMA w Europie

2021-07-12

Natalia MACH ÓSMA w Europie

Miła informacja dotarła do Nas z rozegranych w Tallinie XIII Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce.

Mieszkanka naszego miasta, wychowanka MKS „ISKRA” Pszczyna, absolwentka kolejno SP 18, PG 2 i III LO w Pszczynie, Natalia MACH dotarła do ścisłego finału Mistrzostw Europy U-23 w trójskoku zajmując 8 miejsce. Natalia trenująca od początku kariery sportowej w grupie trenera Marka Bieli to wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski. Natalia studiuje na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, jednocześnie reprezentuje klub AZS AWF Katowice, dzięki czemu ma Indywidualny Program Planowania Studiów i może łączyć  bez problemu naukę i sport. Jest ambitna, już 23 czerwca obroniła licencjat z wynikiem bardzo dobrym.

Pod koniec maja zdobyła brązowy medal Akademickich Mistrzostw Polski w trójskoku, zaś podczas Grand Prix Gliwic 27.05  poprawiła własny rekord Śląska uzyskując wynik 13,25m, czym jako pierwsza zawodniczka grupy skoków wypełniła minimum kwalifikacyjne na MME U23 w Tallinie. Podczas Mistrzostw Europy w stolicy Estonii w kwalifikacjach w dwóch grupach wystąpiła rekordowa liczba 29 zawodniczek. Awans do finału uzyskuje 12 zawodniczek , w doborowej stawce Natalia uplasowała się na 10 pozycji uzyskując identyczny wynik jak 9 zawodniczka Kira Wittmann z Niemiec.

Nasza zawodniczka, w trudnych warunkach wietrznych, swój wynik uzyskała w 3 kolejce, co świadczy o niebywałej odporności psychicznej. Dwie pierwsze próby były spalone. Zawodniczka nie miała wsparcia trenera klubowego, bowiem PZLA nie wysłał do Estonii żadnego specjalisty od skoków płaskich. Trójskoczkowie trenowali do wylotu z trenerem Markiem Bielą w Spale, zaś na miejscu w Estonii zawodnikom pomagał trener sprintu. Piątkowy Finał  to kolejne emocje, znów wiatr decydował. Zarówno w kwalifikacjach jak i finale wiele utytułowanych zawodniczek nie poradziło sobie i uzyskało zdecydowanie słabsze wyniki. Natalia zakwalifikowała się do ścisłego finału na siódmej pozycji. W trzeciej kolejce uzyskała wynik 13,15m , którego już nie poprawiła, ostatecznie zajmując w debiucie na Mistrzostwach Europy wysokie 8 miejsce.

Wysokie lokaty, sukcesy są zasługą wielu ludzi.

 

Zawsze mogliśmy liczyć na pomoc i wsparcie, za co dziękujemy:

Dominik Blaut – rehabilitacja i fizjoterapia

Klub sportowy MKS Iskra Pszczyna

Akademickie Centrum Szkolenia Sportowego

Sponsorzy I Partnerzy

MIRPOL
Gmina Pszczyna
Powiat Pszczyński
Kwiaciarnia IRYS
Ziobro
Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyskiej
Piekarnia Jasiek
Patentus
OSM Pszczyna
K2
Internaft
Sportland
Romanko
Drogród
REMONDIS
PIK Pszczyna
MORiS Pszczyna
POSiR Pszczyna
pless.pl
Ośrodek nad dokawą
Pszczyńska Fundacja
PASS
EFCE
MSiT
Sali
Matmet
fizjos
CEZIS
Dominik Blaut - rehabilitacja
HT&FITTING Polska Sp. z.o.o.
Martes Sport
Osiedle Piastów
PCTR
Śląskie
Bubak Gazy